Güncel

Tepebaşı Belediyesi işçileri eylemdeydi

Belediye ile toplu iş sözleşmesi görüşmeleri süren Eskişehir Tepebaşı Belediyesi işçilere yaptıkları eylemde insanca yaşanacak bir ücret taleplerini dile getirdi.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nde çalışan işçilerle Belediye arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sürüyor. Görüşmeler devam ederken, işçiler Tepebaşı Belediyesi önünde bir eylem gerçekleştirdi. Eylemde işçiler insanca yaşanacak bir ücret almak istediklerini ifade ettiler.

DİSK Bölge Temsilcisi ve Genel İş Şube Başkanı yaptığı konuşmada “İşçilerin ücretleri insanca yaşanacak bir düzeyde olması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.

Ayaz konuşmasına şöyle devam etti:

“İşçi hakkını savunuyor birileri de belediyenin olanakları sınırlı diye karşımıza dikiliyor. Biz de biliyoruz ekonomik çöküntü belediyeleri de vurdu. Biz de biliyoruz muhalif olup belediyecilik yapmak zor. Ancak biz işçilerin hakkını da kimselere yedirmeyiz. Hakkımız olanı alana dek de mücadelemizi sürdürürüz.”

Evrensel’e konuşan belediye işçileri zamlardan bunaldıklarını, sosyal hayatlarının bittiğini ve insanca yaşamak istediklerini dile getirdi.

15 -16 Haziran büyük işçi direnişinin yıl dönümünde Ulus Anıtı’nda yapılacak olan eylleme belediye önünden yürüyen işçiler taleplerini yürüyüş sırasında da yinelediler. Yüzlerce belediye işçisi Ulus Anıtı’na kadar alkışlarla sloganlarla coşkulu bir biçimde yürüdü. Eskişehir halkı da işçilere alkışlarla karşılık verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu