GüncelLGBTİ+

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri yasaklandı!

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, Beyoğlu ve Kadıköy Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Beyoğlu Kaymakamlığı yasak kararı etkinlik mekanlarına bildirildi.

Etkinlikler öncesi, İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, Onur Haftası etkinliklerinin yapılacağı mekanlara gitti. Polisler, her ne kadar “mekan ziyaretlerini” rutin diye adlandırsa da, yapılacak etkinliklere ilişkin bilgi almaya çalıştı.

Ardından polisler bu sefer mekanlara ellerinde Beyoğlu Kaymakamlığı’nın yasak kararıyla gitti. Beyoğlu Kaymakamlığı’nın yasak kararı internet sitesinde yayınlanmazken; etkinliklerin bir diğer adresi Kadıköy’de kaymakamlık yasak kararını internet sitesinde yayınladı. Kaymakamlık kararında, şu ifadeler yer aldı:

“İdaremiz dahilinde gerçekleşebilecek olaylar ile alakalı yapılan çalışmalar sonucunda; 21.06.2022 ( Salı) ve 23.06.2022  (Perşembe) günü “30. İstanbul LGBTİ+Onur Haftası” konulu toplanma, basın açıklaması, yürüyüş, bildiri dağıtımı vb. etkinlikleri yapılacağı şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

“İlçemiz sınırları dahilinde huzur, güvenlik ve esenliğin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla; yapılmak istenilen eylem ve etkinlik, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/ç maddesine istinaden Kaymakamlığımızca idaremiz dahilinde bulunan tüm açık ve kapalı alanlarda 21.06.2022 günü saat: 00.01’ den – 27.06.2022 günü saat:23.59’a kadar 7(Yedi) gün süreyle YASAKLANMIŞTIR.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu