EkolojiGüncel

Ekoloji için insan zinciri

Adana'da çöplerin döküldüğü su kanalı boyunca çevre kirliliğine dikkat çekmek için insan zinciri oluşturdu.

Adana’da, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Avrupa’dan taşınan atıkların kentte birçok yerine dökülmesine dair açıklama yapıldı.

Adana Barosu, Adana Tabip Odası, Adana Mimarlar Odası, Veteriner Hekimler Odası, AHBAP Derneği, Toplumsal Yaşamın Sesi Derneği ile Biz Adanalıyık Platformu, Seyhan ilçesi Yenidam mevkiinde bulunan Seyhan Su Arıtma Tesisi’nin yanında bir araya geldi.

Yapılan açıklamanın ardından, çok sayıda kişi çöplerin döküldüğü su kanalı boyunca el ele tutuşulup, insan zinciri oluşturdu.

Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Selahattin Menteş, çöp ithalatının yasaklanmaması durumunda insan ve çevre sağlığının ciddi zarar göreceği uyarısında bulundu.

Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, ithal çöp sorununun devam ettiğini, sorunların çözümü için herkese sorumluluklar düştüğünü belirterek, “Çevre sorunlarına ilişkin bireysel ve kurumsal sorumluluklarımızı yerine getirirken, aynı zamanda kalıcı çözümlere ulaşmak için doğaya, çevreye, insan haklarına değer veren adil, demokratik bir toplumsal yaşam mücadelesini kesintisiz sürdüreceğiz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu